Vlasy nadýchané jako obláček- L´oreal Kérastasse Nutritive

Krásnou středu milí přátelé! Moje první recenze vím, zaskočila hodně z Vás, doufám ale, že Vás pobavila, tedy úvod a k tomu byla vlastně určená. Pobavit a pak také něco předat. Ale pokud Vás jen pobavila a o krém jako takový Vám nešlo, i tak vítejte zpět.
Ano, raději se vrátíme se zpět z časů rytířských, do časů současných, protože prince, aby tu člověk pohledal. Za to kvalitní produkty nejen na pleť, ale hlavně na vlasy, těch je opravdu hodně a proto jim dnes bude patřit moje další recenze. Tak se pěkně usaďte, vezměte si něco dobrého, sladkého nebo slaného a přečtěte si, jak si vlasoví mágové z L´oreal a jejich řadou Nutritive poradili s mými loknami.

Kerastase Nutrive zleva fondant, výživný balzám a šampónová lázeň.

Kérastase Nutritive-a teď cituji-„Je vlasová kosmetika pro potřeby suchých a zcitlivělých vlasů.“ Jenže co to vlastně znamená?
Upřímně, termín je matoucí, a ne každý ví, co si má pod ním představit. To je vlastně i důvod, proč jsem se nepustila do psaní recenzí už dříve. Ne proto, že bych nemilovala rozmazlování a hýčkání se nebo snad kosmetiku jako takovou. Páni, já jsem přímo skincare&bodycare lover! Miluju zkoušet všechny ty nové krémy, oční gely, tající odličovací balzámy, které jakoby mávnutím kouzelného proutku odlíčí všechny nečistoty a i když chvíli vypadám jako medvídek panda, lusk! Hned vzápětí je moje pleť čistá a tak jemná, jako dětská..no však vy víte co 🙂

I přes svoji poměrně citlivou pleť, která se ještě několikrát do roka mění v africkou poušť se suchými šupinkami, zvolna a s železnou pravidelností obměňována bradou, která si občas pořádá mejdany bez mého dovolení, pleťovou péči miluju a ráda jí zkouším.

Důvodem tedy nebyla neláska nebo snad nezájem, ale prosté nevědění, jak začít, jak psát a hlavně, jak správně formulovat slova. Všimly jste si toho někdy?(a omlouvám se za to y, ale předpokládám, že tento článek čtou převážně ženy, pokud ne, tak pánové promiňte, nic osobního!) Ale některé blogerky nebo spíš kouzelnice, které stojí za recenzemi produktů doslova kouzlí se všemi těmi termíny, výrazy, INCI, texturami a viskozitou, že v mém podání je každá recenze prostě jen sled náhodně vypadajících slov, které nejen nedávají smysl, ale hlavně působí tak strašně nudně a neosobně. Jenže psaní recenzí může být přeci i zábava, tedy vlastně celé blogování by mělo být jednou velkou srandou se špetkou sarkasmu, vtipu, třpytek a glancu…no ale hlavně tou zábavou.

Mocná trojice připravená do boje se suchými a nepoddajnými vlasy. Jak uspěla? To se dozvíte.

Na úvod by se slušilo říct, jaký typ vlasů vlastně mám, protože to je vlastně alfa a omega správného výběru. Nu, do vínku mi kromě nevýrazných řas a širokých kolenou(ale o tom až příště) byly také dány vlasy polovlnité. Ptáte se, co je to proboha za vlasy? No, řekněme nonšalantně, dost na houby. Nejsou totiž ani plné roztomilých kudrlinek, které každého rozněžní, ani rovné a hladké, že svým leskem napodobují zrcadlo. Jsou suché, často se třepí, chvíli se vlní a chvíli ne a hlavně se často zacuchávají. A proto jsem při výběru kosmetiky velmi náročná.

Možná si řeknete, že když jsou sušší, tak stačí pořádně vyživující maska, ve které by lžíce stála a vlasy se budou tetelit blahem. A už jsem Vám říkala, že kromě toho všeho, mám také vlasy jemné? Tedy tak jemné, že přestože potřebují výživu, každá maska nebo olej je pro ně takovou zátěží, že během pár hodin vypadají jako nemyté dny. Možná týdny…no prostě dost nevzhledně. Mastně, chcete-li to vědět přesně. Pokud tu mezi Vámi mám majitelky jemných vlasů, vy víte co tím myslím. A také jak těžké je najít něco, co vlasy neuplácne, nezmastí, ale zároveň dostatečně hydratuje.
Kdybych ale měla vlasy nebarvené, bylo by to jednodušší. Jenže já jsem si během puberty prošla tolika barevnými změnami, že by mi mohla duha závidět…ano i na blond došlo. Pěkně platinovou… i melíry byly..no abyste měly obrázek to asi stačí.

BALENÍ

Držet v rukou jakýkoliv, a teď myslím opravdu jakýkoliv produkt od Kérastase je prostě potěšení a čirá radost pro ženskou duši. Obaly jsou nádherné, jemné a sametově hladké. Divný popis, že, ale přesně tak je vnímám já. A co Vy? Napište mi 🙂
Řada Nutritive Magistral je zabalena v broskových tónech s meruňkovými odstíny.

ŠAMPÓNOVÁ LÁZEŇ BAIN MAGISTRAL

Nádherné minimalistické obaly jsou pro Kérastase podpisem


Šampónová lázeň Bain Magistral odstraňuje nečistoty, připravuje vlasy na další péči, vyživuje, dodává extrémně hebkou a hladkou texturu a zářivý lesk. Vlasy se lépe upravují a rozčesávají. Klíčovými složkami je 4600 PPM Irisome Complex+Benzoe – účinný komplex společně s Gluco-Active – (obnovuje nutriční rovnováhu vlasu a chrání jej před vysušováním). Složení už jen hrdě doplňují kořen z rostliny Iris (kosatec), Benzoe (aktivuje výživu vlasu zevnitř), Ceramidy a Xylosa (chrání proti tepelnému poškození). Výsledkem laicky jsou snadno rozčesatelné, hladké a vyživené vlasy s oslnivým leskem.

Vše zmiňované mohu potvrdit+ a to je opravdu velké +,ani moje jemné vlasy(pamatujete, zmiňovala jsem jejich přednosti na začátku článku) po tak výživném šamponu nebyly zatížené, naopak.

BALZÁM NUTRITIVE MAGISTRAL

Praktické dávkování oceníte ve sprše nebo v jezeře, případně vodopádu. Prostě kdekoliv.

Balzám, nebo spíše Fondant Magistral je svým složením prakticky identický jako šampónová lázeň, takže mi bylo hned na začátku jasné, že to bude prostě pecka. A taky že je! Vím, opakuju to už po několikáté, ale majitelky jemných vlasů s tendencí být upláclé a dny nemyté vědí, že spojení vyživující a hloubkově, je dost děsivé. Ale jak se říká, kdo umí ten umí a kdo neumí…no doplňte si opět sami 🙂 Ještě chvíli a bude celý článek jako doplňovačka s tajenkou: To je ale pěkná recenze! 😀
Tak k vážným věcem zpět.
Takže 4600 PPM Irisome Complex+Benzoe je nejúčinnější výživný komplex, který byl kdy vyvinut a proto když se k němu přidá Gluco-Active(obnovuje nutriční rovnováhu vlasu a chrání jej před vysušováním), kořen z rostliny Iris (kosatec); Benzoe aktivuje výživu vlasu zevnitř; Ceramidy a Xylosa(chrání proti tepelnému poškození), výsledkem jsou jemné, nadýchané kadeře navíc s ochranou před tepelným poškozením.

Nutritive creme Magistrale

Nadýchaný jako obláček, takový je balzám na vlasy z této řady. Po jeho použití se dostaví pocit Hollywoodské hvězdy

Zkráceně řečeno může se zdát, prostá maska na vlasy. Ale kdepak. Ano v této řadě je také maska na vlasy, ale Creme Magistrale je spíše koncipovaný jako silně vyživující krém. Něco mezi běžným kondicionérem a maskou. Ani u jednoho z produktů jsem zatím nezmínila vůni, tedy parfemaci. Důvodem není, že bych snad zapomněla, ale jen čistý fakt, že všechny produkty z této řady voní velmi podobně, téměř identicky. A samozřejmě nádherně!
Zpátky k Creme Magistrale. Odborná literatura o něm říká ve zkratce toto: Hloubkově vyživující(ano, já vím) balzám pro velmi vysušené vlasy. Navrací pružnost, dodává lesk, intenzivně vyživuje a chrání před tepelným poškozením. 


Já říkám toto: JE FENOMENÁLNÍ! Nikdy jsem ještě za celý svůj život neměla podobný produkt na vlasy, která by je vyživil ale nezatížil. Vlasy jsou po jeho použití tak jemné a hebké, že se máte občas chuť otáčet za kolemjdoucími, jestli s všimli, jak nádherné vlasy dnes máte. A nejen dnes, ale pokaždé, když ho použijete. Zas a znovu.
Hledat, čí je to vlastně vina nemusíte dlouho. Pachateli jsou stejné učinné látky, které jsou i v šampónové lázni a balzámu. Tak jen rekapitulace.
4600 PPM Irisome Complex+Benzoe je nejúčinnější výživný komplex, který byl kdy vyvinut a proto když se k němu přidá Gluco-Active(obnovuje nutriční rovnováhu vlasu a chrání jej před vysušováním), kořen z rostliny Iris (kosatec); Benzoe aktivuje výživu vlasu zevnitř; Ceramidy a Xylosa(chrání proti tepelnému poškození), výsledkem jsou jemné, nadýchané kadeře navíc s ochranou před tepelným poškozením.

Přemýšlím, jestli vůbec má smysl psát závěr, protože Vám musí být jasné, že jsem touto řadou naprosto nadšená. Vůně, obaly, textura a hlavně účinky jsou prostě neskutečné.
V této řadě navíc najdete většinu produktů přímo na míru různým potřebám.
Můžete si tak vybrat od lehčí verze šampónové lázně, přes naopak olejovější s Oleji ze shorea a palmy, nadupaný booster až po masky na vlasy, které Vaším kadeřím dají všechno co potřebují. Už jsem zmínila, že mají i speciální verzi pro jemné vlasy?!
A na závěr, také i ochranné mlíčko Nectar Termique, které vetřete do vlhkých vlasů před tepelnou úpravou. Majitelky jemných vlasů opatrně 😉

Pokud jste dočetli/y až sem, děkuji Vám za projevenou odvahu i Váš čas. Doufám, že Vás recenze něčím zaujala a budu se těšit zase u dalšího článku.
P.S. Používáte produkty Kérastase? Máte oblíbence?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*