Zítřek začíná dnes-Vichy Slow age Nuit/Recenze

Bylo nebylo. Princezna se zlatými lokny, které připomínaly kopce vlnící se kolem zámku, si každý večer posteskla, že je již krůčkem nejmenším blíže a blíže k dalším narozeninám. Zejména ty třicáté jí děsily. A protože ona nechtěla svým zjevem děsit prince, kterého konečně nalezla, rozhodla se navštívit královskou babku kořenářku a o mocný lektvar mládí ji poprosit. Babka moudrá a stará jako nejvyšší hora v království, sáhla do své tajemné skřínky a vytáhla magickou hůlku, třikrát mávla, trochu si odplivla a z princezny byla čiperná mladice.
Ale protože nejsme v pohádkách a málokterá z nás má svou babku kořenářku, která párkrát mrskne hůlkou a vymaže nám všechny vrásky, musíme se v době nehostinné, tedy v současnosti, spolehnout na krémy, které podobné zázraky alespoň slibují.
A jednomu takovému bude dnes věnovaná moje recenze, pojďte si tedy přečíst, jak dopadl noční krém z řady Slow age od Vichy.

Na naši pleť toho útočí poměrně hodně. Od nedostatku spánku, před občas nevyváženou stranu až po ovzduší. Zejména teď v zimě jsou to vytopené domovy, kde je nám sice krásně teplo, ale naší pokožce přechody z tepla do zimy vůbec neprospívají. To vše má za následek, že je naše pleť zašedlá, unavená a bez života. Jakoby z ní někdo vysál všechnu šťávu. A hlavně my mámy víme co to ruku v ruce se stresem, povinnostmi a málo času pro sebe znamená.

SLOŽENÍ: QUA / WATER – DIMETHICONE – GLYCERIN – PROPYLENE GLYCOL – NIACINAMIDE – ALCOHOL DENAT. – DIPROPYLENE GLYCOL – BIFIDA FERMENT LYSATE – CAFFEINE – SODIUM CHLORIDE – PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE – TOCOPHEROL – CARAMEL – SODIUM BENZOATE – ADENOSINE – PHENOXYETHANOL – SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT – RESVERATROL – PARFUM / FRAGRANCE

A tak přichází Vichy se svým bojovníkem za naší krásu a do boje nám posílá první noční péčí z řady Slow Age, která obnovuje pleť a pomáhá jejímu okysličování. Doslova se chlubí tvrzením, že dokáže zvrátit tok času v náš prospěch.

Unikátní přírodně zbarvený gel, který je pravda, trošku netradiční, má vlastně připomínat lékárenské mast. Mě osobně není hnědá barva nijak příjemná a ze začátku jsem se trochu bála, zda nebude na pleti vidět. To se naštěstí nepotvrdilo a tak je barva krému opravdu jen o zvyku.
Co mě ale nadchlo je, jak mezi prsty doslova taje a velmi lehce se vstřebává. S obsahem antioxidačních aktivních látek proti stárnutí jako jsou Resveratrol a Baicalin navíc opravdu silně pleť regeneruje, a dává jí tak možnost si během noci pořádně odpočinout.
Ráno byste se tak měla tedy budit s viditelně odpočatou a svěží pletí, doslova napumpovanou životem. A jako bonus s lehce vyhlazenějšími jemnými, tedy mimickými vráskami.

Jsem ten typ uživatele, kterého ale nezajímá jen barva a textura produktu, ale hlavně vůně. Někdy se tak stane, že i sebelepší produkt mi jednoduše nesedne kvůli parfemaci. Osobně nám ráda jemné, téměř nevýrazné vůně, jako dominantu této kategorie určitě musím zmínit celou řadu Ultra facial od Kiehls.
Protože ale už delší dobu na mém nočním stolku zaujímá své místo „sestřička“ tohoto krému, tedy denní verze Slow Age, parfemace mě nepřekvapila. Je totiž velmi podobná, jemná a nijak neotravuje.

Co říct závěrem. I přes gelovou konzistenci, tento noční krém od Vichy mojí sušší pleti vyhovuje, přesto bych na noc uvítala něco více hydratačního. Jsem totiž milovnicí olejů a ty jen tak něco v hydrataci nepřekoná. Normální nebo smíšená pleť bude ale nadmíru spokojená.

Jako bonusové body je třeba určitě zmínit, že neucpává póry, nezpůsobuje začervenání, pálení, ani jiné nepříjemné reakce. A tomu já, jako majitelka velmi citlivé pleti s bradou náchylnou k tvorbě zánětlivého akné, opravdu tleskám.
Do pleti se vsákne rychle, nezanechá ulepený pocit, který nemáme tak rády a po delším používání mohu potvrdit, že pokožka vypadá více hydratovaná a jemné linky jsou lehce vyzmizíkovány.
A kromě každodenního použití jako nočního krému, ho můžete použít i v silnější vrstvě jako masku. Přebytek po deseti minutách jen setřete tamponkem.

Zní to jako kouzelná formulka, večer nanést trochu magického elixíru a ráno se probudit s jasnou a mladě vypadající pletí. Ale protože nejsme v pohádkách, i když jim ráda věřím, krémy tohle opravdu nesvedou.
Umí hydratovat, regenerovat díky dávce antioxidantů a maličko zpomalit čas. A pokud je tohle co od krému hledáte, bude Vichy Slow age nuit Vaší kouzelnou hůlkou.

Tak sladké sny.

P.S. Znáte kosmetiku Vichy nebo je Vám zatím dobře utajena? 🙂

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Related Post

2 Replies to “Zítřek začíná dnes-Vichy Slow age Nuit/Recenze”

  1. Kosmetiku znám jen z doslechu. Nic jsem od nich nezkoušela,ale mamka je s produkty od Vichy spokojená ♥️.

    1. Zdravím Niki 🙂 Já mám obecně Vichy ráda, hlavně odličovací balzám 3v1 a právě celou řadu Slow age, ta je velmi povedená 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *