Dětský svět

Páteční tipy na výlety s dětmi-Podzimní prázdniny

10/26/2018

Jen začne pondělí, už se modlíme, aby byl pátek. Nevím, jak Vy, ale já hned po vyzvednutí dcerky ze školky sundám nepohodlnou podprsenku, obleču příjemně pohodlné tepláky a svetr a přepínám do módu odpočinek. Jenže víkend je před námi a to většinou také znamená naplánovat nějaký ten výlet. Tento víkend navíc bude prodloužený a pokud nevíte, co s dětmi podniknout, přináším Vám pět tipů na zajímavé výlety po celé Republice.

 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V HISTORY PARKU-LEDČICE

Nevíte, kam o prázdninách nebo na víkend s dětmi? Pokud chcete zkusit něco jiného, než návštěvníky přeplněné dětské parky, jste v HistoryParku na správném místě. Areál nabízí chytrou zábavu pro děti všech věkových kategorií a za každého počasí.Více než dva hektary přírody a přes 400m² vnitřního prostoru zajišťuje plynulý průběh našich programů, které probíhají po celý den. Není proto třeba návštěvu plánovat na určitou hodinu, čas příjezdu i odjezdu je pouze na Vás.

Dejte si u  něco dobrého na zahřátí a projděte se podzimně vyladěnou Podřipskou krajinou.
Zastřílejte si z luku, zkuste, jak funguje vrhač oštěpů nebo se na chvíli zastavte v mladší době kamenné. Zvládli byste připravit si jídlo, nástroj nebo rozdělat oheň? Máte dost trpělivosti na archeologické vykopávky? Nebo na průzkum krajiny s detektorem?
Překrásné výhledy na horu Říp a České středohoří jsou samozřejmostí, stejně tak jako případný krátký výlet na naučnou stezku Praotce Čecha, kde se natáčely některé scény z pohádky Tři bratři.

Více informací: http://www.historypk.cz/Aktualita.aspx?ID=950465172

Vybavení:

– toalety

– občerstvení

– bezbariérový přístup i WC

– dřevěné „bludiště“ pro nejmenší

– zastřešený prostor pro případ deště

– velký prostor k procházení, proběhnutí

– ohniště

– venkovní posezení

– vnitřní posezení

– mikrovlnnou troubu pro ohřev kojeneckých výživ a mlék

– přebalovací pult

– uzamykatelný prostor pro Vaše kolo/zavazadlo

– najde se i miska pro Vašeho psa (pokud dorazí pro jistotu vybaven vodítkem a náhubkem)

Vstupné: platí děti až od pěti let

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 200 Kč

Rodinné vstupné: 600 Kč

Věkové doporučení: pro všechny

 

VÝSTAVA DÝNÍ-Z POHÁDKY DO POHÁDKY-TROJSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA

Dýně bez rozmyslu k podzimu patří a nenavštívit ani jednu dýňovou farmu nebo přehlídku, to byl skoro až hřích 🙂

Zelené bílé, samozřejmě obří oranžové a žluté, hladké, vrásčité, vroubkované, zahnuté, sudovité a hruškovité… Zkrátka rozsáhlý sortiment plodů z čeledi Cucurbitaceae je k vidění v pražské Botanické zahradě v Troji.Nejen děti, ale i dospělí se mohou až do 31. října vydat doslova z pohádky do pohádky. Jednotlivá aranžmá zachycují výjevy z oblíbených dětských příběhů. Potkat tak můžete například tříhlavého draka, Sněhurku, vodníka, čarodějnici i čerta. Hádejte spolu s dětmi, z jaké pohádky daný výjev pochází.

Během výstavy dýní máte možnost ochutnat například výbornou dýňovou polévku nebo speciální dýňové smoothie nabité pozitivní energií, která je během sychravých podzimních dnů velmi potřeba. Dýňové občerstvení nabídne rostlinné bistro nazvané  Botanická na talíři  a pro návštěvníky je otevřené od loňského jara. 

Více informací: https://www.botanicka.cz/buxus/generate_page.php?page_id=5768

Vstupné: 

Cena: 85 Kč

Snížená cena: 45 Kč

Rodinné vstupné: 215 Kč

Věkové doporučení: pro všechny

PODZIMNÍ PRÁZDNINY V AQUALANDU MORAVIA

Pokud Vás počasí venku neláká a raději dáváte přednost relaxaci nebo vodním hrátkám, bude se Vám možná líbit nabídka animací v Aqualandu Moravia.

Konec října patří také oslavám Halloweenu. Obojí si na maximum užijete při návštěvě tohoto aquaparku.

Speciální halloweenské animace budou pro naše návštěvníky připraveny i během podzimních prázdnin, tedy ve dnech 27.-31. října a to každý den.

Více informací: http://www.aqualand-moravia.cz/rijnove-animace

Vstupné:

Cena: 649 Kč

Rodinné vstupné: 1 399 Kč

Věkové doporučení: pro všechny

 

 DÝŇOVÝ SVĚT NA STATKU U PIPKŮ-NOVÁ VES I LEŠTINY

 

Stovky pestrobarevných dýní všech velikostí lemují celý dvůr, na přilehlé louce jsou vyskládány do pyramid, ornamentů a bludišť. Kromě toho se zde děti mohou vyřádit na slámohřišti nebo v kukuřičném či topinamburovém bludišti.

Mezi desítkami odrůd jsou zastoupeny jak dýně určené na vaření, tak čistě dekorativní druhy. Dýní se urodily desítky tun, základních odrůd je kolem 50, včetně okrasných se počet blíží ke stovce.

Malé děti určitě potěší zvířátka, na statku letos nově přibyli telátko, prasátko, jehňátka a srpnová mini-kůzlátka. 

Dýňový svět 2018 otevře od září a potrvá až do začátku listopadu. Ve všedních dnech je otevřeno pro veřejnost od 14:00 do 18:00 hodin. O víkendech a svátcích je otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin.

Vstupné:

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Více informací: https://www.dynovysvet.cz

Věkové doporučení: pro všechny

 POHÁDKOVÉ PODZIMNÍ PRÁZDNINY NA ZÁMKU LOUČEŇ

Kdo by neměl rád pohádky. Krásné princezny v přenádherných šatech, statné prince ochotně pokládající za své milé životy a zlé loupežníky nebo draky.

Letos  se O podzimních prázdninách se na zámek Loučeň vrátí Večerníček, Rumcajs, Manka, čarodějnice Bukukururuna a další pohádkové postavičky od pana Radka Pilaře.

Těšit se můžete na soutěže s pohádkovými postavičkami, divadelní pohádková představení v zámecké Oranžerii. V parku vyroste loupežnické ležení a pravá loupežnická škola. 
Sami si budete moci udělat večerníčkovu čepici, nebo namalovat poštářek v polštářkové dílně uspávacího skřítka Hajáska.

Na zámku jsou připraveny po celý den dětské prohlídky v kněžnou Marií a navštívit můžete i strašidelné sklepení, ve kterém vládne čarodějnice Bukukurururna Bradlafousová.

V neposlední řadě si můžete užít dovádění v podzimně zbarveném zámeckém parku s dvanácti labyrinty a bludišti a dětským lanovým parkem.

Více informací: https://www.zamekloucen.cz/a/pohadkove-podzimni-prazdniny

Vstupné:

Celodenní program, pohádky v Oranžerii a park s labyrinty: 150 Kč osoba, nebo 580 Kč rodina

Celodenní program, pohádky v Oranžerii, park s labyrinty + zámecká expozice a strašidelné sklepení: 240 Kč dospělý, 170 Kč dítě do 10 let, nebo 720 Kč rodina

Věkové doporučení: pro všechny

 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY S ARCHITEKTEM

 

Můj poslední tip patří starším dětem, ale ani na ty bychom neměli zapomínat.
Pokud máte doma malou výtvarnici nebo nadšeného stavitele Lega? Tak možná právě je zaujmou Podzimní prázdniny s architektem pro děti od 6-ti let do 12-ti let. V historickém centru Brna.

Děti budou  v teple a v inspirativním prostředí Janina ateliéru přímo v historickém centru města objevovat architekturu. Obklopeni reálnými stavebními skvosty minulosti i současnosti a s výhledem na architektonické dominanty Brna.Kromě toho odhalí odpovědi na zajímavé otázky, jako: Jak se město zásobuje vodou? Je opravdu jednoduché v noci celé město osvětlit? Kam mizí odpadky? Jak se žilo ve městech za vlády krále Karla IV.? Na děti také čekají  pokusy i stavba mrakodrapu. A pokud bude pěkné počasí, obují pohodlné boty a vydají se ke Gotické katedrále nebo rovnou na hrad.

Malá skupinka max. 12 dětí zaručuje ke každému osobní přístup architektky. Podzimní prázdniny vede dlouhodobě praktikující architektka a máma Jana, která má zkušenost jak s vedením dětských skupin, tak s plánováním a stavbami. 

Více informací: http://janakastankova.cz
Vstupné: 
Půl dne 600,- Kč
1 den 1000,- Kč
2 dny 1900,- Kč
sourozenec 10% sleva
Věkové doporučení: 6-12 let

 

Uvidíme se někde? 😉

Monika

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *